>> Kitap İncelemeleri

Enginar Mevsimi

BERNA YILDIZ . - 17.01.2016 19:53:09

Bilgi: Toplam 1488 Okuma        -        Toplam Kullanılan 1 Oy

"Enginar Mevsimi"
Yazar: Lüset Kohen Fins
Bir mevsim hikayesi gibi görünsede tam olarak her mevsimi özetlemiş olan kitap insanın iç dünyasını gözler önüne seriyor.
Geçen haftaki köşe yazımda bahsettiğim üzere "Sanal Alem"in bize hükmedebildiğini, duygularımızı, düşüncelerimizi, fikirlerimizi esir alabildiğini net bir şekilde gösteren bu kitap, İyi bir tecrübe niteliğinde.

Kadınca hallerimizden sahnelerle kendimizi bulduruyor. İçinde mutlaka bir tebessümle "hm.. (ben gibi)" dediğiniz bölümler, yalnız olmadığınız hissiyatına bürüyor.
Sonunu çok farklı hayal etmiştim gerçi.. Ve anladım ki hikaye - hayat istediğimiz gibi değil, olması gerektiği gibi son buluyor-bulacak..!

Necibe'nin hayal kırıklıkları, hikayesinin sonunda huzura götürdü bence.. Bazen hayaller kırılmalı mı? Diye düşündüm.

Esrarengiz Halit hakkında bir sürü sorular bıraktı kafamda Sevgili Lüset Kohen Fins. Ve Tuğrul Hanlı karakteri hakkında yanılmayı çok istedim ama olmadı.. Kaideler bozulmadi.. İstisna olmak, istisnaya rastlamak zor..

"Her kalp , acı çekeceğini çoğu zaman saldırıdan önce anlar. Ve kaçma fırsatı olduğu halde kaçamadığı için utanır. Kararlı ve kuvvetli davranamadığı, zayıf noktası gün yüzüne çıktığı için duyduğu bir öz utançtır bu aynı zamanda"
Bu cümleye katılmamak mümkün mü?

Güzel bir anlatım tarzıyla hazırlanmış bu kitabı herkese tavsiye ederim.
İçinde Kadın-Erkek-Hisler ve Yaşam var..
Kaleminize sağlık Lüset Kohen Fins
Sevgiler

Berna Yıldız
(Masal Vari)


(1okur1yazar Yönetimi: Yayınlanan yazılar yazarların sorumluluğundadır.)
 


Özgeçmişi


BERNA YILDIZ


İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz